استفاده از تست‌های آنتی‌بادی در بیماری کرونا

به منظور تایید حضور آنتی‌بادی‌های تولید شده در برابر ویروس کرونا، از این آزمایش‌ها استفاده می‌شود. این تست از افرادی گرفته می‌شود که نسبت به بیماری کرونا بهبودی یافته‌اند و در واقع نشان دهنده فعالیت سیستم ایمنی در مواجه با ویروس است.

عامل بیماری کووید-۱۹ ویروسی جدید می‌باشد و دانسته‌های ما در مورد آن به سرعت تغییر در حال تغییر است.

نکات کلیدی:

  • به طور کلی، تست مثبت آنتی‌بادی بدین معنی است که فرد قبلا به SARS-CoV-2 مبتلا شده و به معنی بیمار بودن شخص در حال حاضر نیست.
  • ۱ تا ۳ هفته بعد از مواجه بدن با ویروس، آنتی‌‌بادی‌ها شروع به افزایش می‌کنند.
  • هنوز اطلاعاتی کافی و قطعی در مورد احتمال بیمار شدن فرد در مواجه دوباره با ویروس وجود ندارد.
  • آزمایشگاه‌هایی که از تست آنتی‌بادی استفاده می‌کنند، می‌بایست نسبت به تفاوت کارکرد تست‌ها و نحوه تفسیر نتایج آگاه باشند:
  • اگر تست آنتی‌بادی فردی به اشتباه مثبت شد، نتیجه به صورت مثبت کاذب است. همچنین، در صورت به اشتباه منفی شدن تست فرد، نتیجه به صورت منفی کاذب می‌باشد.
  • تست افرادی که محل زندگی یا کار آن‌ها در ناحیه‌ای واقع شده که اشخاص اندکی به کرونا مبتلا هستند، به احتمال بیشتری منفی کاذب می‌شود.
  • افرادی که تست آنتی‌بادی آن‌ها مثبت شده ولی هیچکدام از علائم کرونا را بروز نداده‌اند و یا در اطراف اشخاص مبتلا به کرونا حضور نداشته‌اند، احتمالا در حال حاضر مبتلا به ویروس نیستند. این افراد با حفظ نکات بهداشتی می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهند.
  • افرادی که تست آنتی‌بادی آن‌ها مثبت شده و در حال حاضر و یا به تازگی به کرونا مبتلا بوده‌اند و یا در اطراف اشخاص آلوده به ویروس حضور داشته‌اند، می‌بایست دستورالعمل‌های CDC را در جهت مراقبت از خود و دیگران و زمان پایان یافتن قرنطینه خود دنبال کنند.

مواردی که می‌بایست انجام دهید:

تا زمانی که دانشمندان جوابی قطعی برای این سوال که آیا آنتی‌بادی‌ها، فرد را در برابر ابتلای دوباره به کرونا مصون نگه می‌دارند یا نه، می‌بایست دستورالعمل‌های CDC را به درستی اجرا کنید(رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی حتی در صورت مثبت بودن تست آنتی‌بادی)

مواردی که نمی‌بایست انجام دهید:

از تست آنتی‌بادی نباید به عنوان مجوزی برای برگشتن افراد به سر کار استفاده شود.

از تست آنتی‌بادی نباید به عنوان مجوزی برای گرد هم آمدن مردم در مکان‌هایی مانند مدرسه و خوابگاه استفاده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *